Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

1) Dziś I niedziela miesiąca- Niedziela Palmowa. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza wszystkie nabożeństwa oraz spotkania parafialne i diecezjalne są zawieszone z powodu epidemii. We Mszach Świętych w naszej parafii mogą uczestniczyć jedynie ofiarodawcy do 5 osób.  Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w domach szczególnie nabożeństwem drogi krzyżowej, gorzkich żali a szczególnie modlitwą różańcową codziennie o 20:30 w łączności z naszym ks. Biskupem. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Z powodu epidemii prosimy o duchowy i uważny udział w całym Triduum Paschalnym.:

  • W Wielki Czwartek będziemy sprawowali Mszę Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00- następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W Wielki Piątek o 8:00 modlitwa Jutrznią z Godziną Czytań. Droga Krzyżowa o 10:00, zaś liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o 18:00.
  • W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów- zachęcamy, aby korzystać z obrzędu zawartego w Rytuale Rodzinnym- obrzędy te dostępne są również w formie drukowanej przy wyjściu ze świątyni. Materiały, które mogą nam pomóc w przeżywaniu najważniejszych tajemnic naszej wiary znajdziemy na stronie internetowej diecezja.legnicka.pl w zakładce „Święte Triduum Paschalne – materiały”. Wigilię Paschalną rozpoczynamy o 20:00.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Msze Święte w godzinach: 6:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Msze Święte w Pątnowie i Budziwojowie o 9:00.
  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze sprawowane w porządku niedzielnym.

2) Od poniedziałku do niedzieli przy głównym wejściu do świątyni będą ustawione dwa klęczniki dla osób pragnących osobiście adorować Jezusa Eucharystycznego w ciągu dnia- na czas sprawowania Liturgii drzwi będą zamykane.

3)  Spowiedź w czasie epidemii odbywa się na wyraźną prośbę penitenta skierowaną do kapłana, dlatego też prosimy, aby za pośrednictwem telefonu umawiać się na konkretną godzinę spowiedzi i Komunii Świętej.

4) Zachęcamy, aby czytać katolicką prasę w wydaniach elektronicznych.

5) Każdego, kto pragnie złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu zachęcamy, aby uczynić to w zakrystii bądź do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym czasie dziękujemy za składane ofiary- szczególnie za pośrednictwem naszego konta: BZ WBK I Oddział w Chojnowie 53 1090 2675 0000 0006 6600 2563. Jednocześnie prosimy aby dopiskiem określać cel darowizny (np., ,,taca” ,,kwiaty do Bożego Grobu” ,,Taca inwestycyjna” itd.).

6) Kancelaria parafialna czynna tylko w sprawach losowych po Mszach Świętych.

7) Druga zapowiedź przed święceniami prezbiteratu:

Diakon Szymon Opała z parafii św. App. Piotra i Pawła w Chojnowie, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu. Polecamy jego osobę gorącym modlitwom całej naszej wspólnoty parafialnej. Kto by wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń prezbiteratu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym Księdza Proboszcza.