Ogłoszenia parafialne

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1) Przeżywamy dziś w Kościele 12 Niedzielę Zwykłą. Dziś po każdej Mszy Świętej w całym kraju śpiewamy suplikacje ,,Święty Boże, Święty Mocny…” za wszystkie akty profanacji Najświętszego Sakramentu, miejsc kultu i wizerunków Matki Bożej w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy wszystkich parafian wraz z rodzinami i naszych przyjaciół na III Festyn Parafialny w parku przy Liceum na ul. Poźniaków, który rozpoczynamy o 15:00. W programie występy dzieci i młodzieży, loteria fantowa, licytacje cennych przedmiotów, zabawy dla dzieci z nagrodami prowadzone przez młodzież z ERM i Focolare, dmuchane atrakcje dla najmłodszych, strzelnica, grill, ciasta z kawą i herbatą, wata cukrowa, popcorn i tańce przy muzyce zespół Grand z naszej parafii, któremu już teraz serdecznie dziękujemy.

– w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Msze Święte o 7:30, 9:00 i 18:00.

– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze Święte o 7:30, 9:00 i 18:00.

– w sobotę będziemy przeżywali odpust parafialny- Uroczystość Św. App. Piotra i Pawła. Msze Święte o 7:30, 9:00 i uroczysta Eucharystia o 18:00, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. Andrzej Bawer. W tym dniu ks. Łukasz będzie odwiedzał chorych od godziny 10:00.

– Przyszła Niedziela będzie dniem Odpustu św. Jana Chrzciciela w Pątnowie. Również w tym dniu naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. Andrzej Bawer.

2) W dni Oktawy Uroczystości litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiana jest po wieczornej Mszy Świętej w trakcie procesji.

3) Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej parafii zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy oraz procesję Eucharystyczną. Słowa podziękowania kierujemy do Młodzieży, Ministrantów i Lektorów obu parafii, Mieszkańcom Gołocina i Pawlikowic, oraz Siostrom Służebniczkom. Ośrodkowi Kultury za nagłośnienie procesji oraz chojnowskiej Policji za zabezpieczenie trasy przejścia procesji.

4) Młodzież z Focolare zaprasza na Wieczór Chwały, który w tym miesiącu odbędzie się wyjątkowo w czwartek 27.06.2019r. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy zaś od 19:30 wspólna modlitwa zakończona Apelem Jasnogórskim.

5) Chojnowska Drużyna Strzelecka zaprasza do przynoszenia środków czystości oraz ubrań roboczych dla naszych rodaków mieszkających na terenach dzisiejszej Ukrainy. Dary zostaną im przekazane w ramach akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” w dniach 08-18.07.2019r.

6) Msze Święte sprawowane są w porządku wakacyjnym: w niedzielę nie ma Mszy o 16:00, zaś poranne Msze w tygodniu sprawowane są o godzinie 7:00 i 7:30.

7) Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i czwartek 8:00- 9:00, 16:00- 17:00.