Ogłoszenia parafialne

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1) Przeżywamy dziś 32 niedzielę w ciągu roku- 11 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– W poniedziałek św. Marcina- 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze Święte o 7:30, 12:00- Msza za Ojczyznę i 18:00. Po Mszy o 12:00 przejście pod obelisk i złożenie kwiatów oraz koncert chóru ,,Skoranta” w domu Schrama.

– We wtorek św. Jozafata, biskupa i męczennika. O 19:00 spotkanie organizatorów Orszaku Trzech Króli, na które zapraszamy również tych, którzy pragną się zaangażować w tworzenie naszego wspólnego świętowania.

– W środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna- pierwszych męczenników Polski.

– W piątek św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. Wieczorna Msza Święta o Miłosierdziu Bożym- po Mszy procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II.

– Za tydzień III niedziela miesiąca- taca w całości przeznaczona jest na cele budowlano- remontowe naszej parafii. O 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów. Na Mszę o 9:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas, a po Mszy o 10:30 spotkanie trójek klasowych dzieci przygotowujących się do Komunii.

2) W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 D oraz 8 klasy z Budziwojowa.

3) Dziś również można nabyć kalendarze Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy jako wsparcie dla naszego seminarium. Cena kalendarza to 5 zł. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć lampiony roratnie dla dzieci oraz świąteczne świece Caritas.

4) Zakończyliśmy naprawę, renowację i strojenie organ. Całkowity koszt wyniósł 28 000 zł.

5) Nabożeństwa wypominkowe rozpoczynamy codziennie o 17:15. Plan wypominków jest dostępny w gablotach oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy aby szczególnie w tym czasie ofiarować za zmarłych odpusty zupełne i cząstkowe- jałmużnę i post w ich intencji. W listopadzie będziemy zbierali tacę pokutną- nie jako forma składki, ale akt pokuty za grzechy własne i zmarłych. Wykorzystajmy te okazje do szczerego przebłagania Boga za grzechy nasze i całego świata. Pieniądze zebrane w jałmużnie przekażemy na pierwszą placówkę misyjną Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych na Kubie.

6) Bardzo serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Państwa Joanny i Ireneusza Józefczuków za dekorację wypominkową oraz Pani Zofii Kasprzak za wystrój świątyni. Panom Bogusławowi Niemasikowi i Mirosławowi Wdowińskiemu dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dekoracji. Rodzinie Ogrodowej im. Śp. Bogumiła Grajnerta dziękujemy za przekazane kwiaty.

7) Przez cztery kolejne soboty zapraszamy pary narzeczonych do wzięcia udziału w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się 30.11.2019r o 19:00 na plebanii.

8) Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek 8:00- 9:00, 16:00- 17:00.

9) WYPOMINKI 2019 W PARAFII ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA

10.11.2019r. NIEDZIELA – ULICA: KILIŃSKIEGO.

11.11.2019r. PONIEDZIAŁEK- ULICE: GRUNWALDZKA, CHROBREGO, BACZYŃSKIEGO, BRONIEWSKIEGO, GOLESZAŃSKA, KRUCZKOWSKIEGO, NOWA.

12.11.2019r. WTOREK- ULICE: SIKORSKIEGO, ANDERSA, GROTTGERA, KONARSKIEGO, KRÓLOWEJ JADWIGI, MONIUSZKI, ŚCIEGIENNEGO.

13.11.2019r. ŚRODA- ULICA: LEGNICKA.

14.11.2019r. CZWARTEK- ULICE: BOHATERÓW POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, ŁOKIETKA, SKŁODOWSKIEJ, CHOPINA, DRZYMAŁY, FABRYCZNA, KRASZEWSKIEGO, LUBIŃSKA, PRZELOT.

15.11.2019r. PIĄTEK- ULICE: KRASICKIEGO, RZEMIEŚLNICZA, STAFFA, TUWIMA, ŻEROMSKIEGO, DOBROSZÓW, MICHÓW, PARKOWA, AKACJOWA, LIPOWA.

16.11.2019r. SOBOTA: KARTKI BEZ ADRESU ORAZ TE, KTÓRE WPŁYNĘŁY PO TERMINIE.