Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1)  Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 17:00 do naszej świątyni na wspólne kolędowanie. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę nabożeństwo Nowenny rozpoczniemy o 17:30- bezpośrednio po Mszy zastępującej wizytę kolędową.

– w piątek zapraszamy na modlitwę Godzinkami do Bożego Miłosierdzia i wieczorną Mszę o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.

– za tydzień III niedziela miesiąca- taca przeznaczona zostanie na fundusz budowlano-remontowy. O 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Będzie to również początek dni modlitw o jedność chrześcijan.

2)  Przez cały styczeń zamiast kolędowej wizyty zapraszamy parafian do udziału we wspólnej dodatkowej Mszy o 17:00, na którą zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic. Prosimy, aby przynieść w naczyniach wodę do poświęcenia i wziąć specjalnie przygotowany obrzęd błogosławieństwa mieszkania przez głowę rodziny. Dziś o 14:00 taką Mszę będziemy sprawowali dla mieszkańców Pątnowa. Plan Mszy kolędowych dostępny jest w gablotach oraz na naszych stronach internetowych. Ofiary składane podczas tych Mszy przeznaczone są na utrzymanie instytucji diecezjalnych takich jak: Kuria, Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy czy Domu Księży Emerytów.

3) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: ,,Niedzieli”, ,,Gościa Niedzielnego”, ,,Małego Gościa Niedzielnego”, które dostępne są przy wyjściu ze świątyni.

4) Dziękujemy Państwu Niemasik i Dzieciom z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz Stowarzyszeniu Imelda za zorganizowanie dzieciom zajęć, bezpieczne przygotowanie i wystawienie scenki Kolędników Misyjnych w minionym tygodniu.

5) PLAN MSZY KOLĘDOWYCH:

10.01.2021r. GODZINA 14:00 PAWLIKOWICE – PĄTNÓW.

11.01.2021r. KILIŃSKIEGO NUMERY NIEPARZYSTE.

12.01.2021r. MONIUSZKI, DŁUGOSZA, LUBIŃSKA, FABRYCZNA, KRASZEWSKIEGO, ŁUŻYCKA, SŁOWIAŃSKA, PRZELOT, DRZYMAŁY.

13.01.2021r. NIEMCEWICZA, OKRZEI, POŹNIAKÓW, TKACKA, ŚCIEGIENNEGO, KOMUNY PARYSKIEJ, CIEMNA.

14.01.2021r. KOLEJOWA, KOŚCIUSZKI.

15.01.2021r. REJA, RÓŻANA, MATEJKI, WOLNOŚCI.

16.01.2021r. PADEREWSKIEGO NUMERY PARZYSTE.

17.01.2021r. GODZINA 14:00 GOŁOCIN (kościół w Pątnowie).

18.01.2021r. PADEREWSKIEGO NUMERY NIEPARZYSTE.

 

Komunikat Wikariusza Generalnego w sprawie zbiórki dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji

W dniu 29 grudnia 2020 roku na terenie Chorwacji doszło do trzęsienia ziemi, w którym śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a 26 zostało rannych. Wstrząsy miały magnitudę 6,4 i były odczuwane w wielu europejskich krajach, m.in. w Bośni i we Włoszech. Z powodu tego bolesnego wydarzenia łączymy się w modlitwie, wyrażając współczucie i solidarność z poszkodowanymi.

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zwracając się do Biskupa Vlado Košića, Pasterza Kościoła sisackiego przekazał mu wyrazy naszej duchowej łączności i zapewnił także, że nasza diecezja pośpieszy z pomocą materialną.

Proszę więc, drodzy Bracia i Siostry, o wsparcie finansowe dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji w czasie zbiórki w parafiach diecezji legnickiej, w niedzielę 17 stycznia br.