Ogłoszenia parafialne

XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2021 r.

1) Dziś III niedziela miesiąca- naszymi ofiarami składanymi na tacę wspieramy fundusz budowlano- remontowy naszej parafii. O 12:00 zostanie odprawiona Msza w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców. Dziękujemy za podzielenie się dzisiaj świadectwem swojego życia i Bożego działania Małżeństwu z Domowego Kościoła.

2) W tym tygodniu:

– w poniedziałek rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy. 17:30 Koronka do Ducha Świętego i wieczorna Msza wotywna o Duchu Świętym.

– we wtorek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

– w środę o 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

– w czwartek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

– w piątek o 18:45 katecheza dla przygotowujących się do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych a o 19:30 rozpoczynamy Wieczór Uwielbienia, który zakończymy ok. 20:30.

3) W przyszłą niedzielę na 10:30 zapraszamy do wspólnego świętowania 2 rocznicy powstania naszego stowarzyszenia ,,Imelda”.

4) Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: ,,Niedzieli”, ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,,Małego Gościa”.

5) 25 września- w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkie chętne dzieci na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych. Rozpocznie się ono o 10:00 w Sali parafialnej.

6) Dzieci chętne do śpiewania w Scholi zapraszamy w sobotę na 11:00 do Sali parafialnej.

7) W zakrystii dostępne są już egzemplarze ,,Ewangelii na każdy dzień” na przyszły rok.

8) Najważniejszym wydarzeniem dla naszego Kościoła lokalnego w ciągu najbliższych dni będzie ingres Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego w dniu 20 września o 12.00. Pamiętajmy w sposób szczególny podczas modlitwy osobistej oraz wspólnotowej o Księdzu Biskupie wyjednując wszelkie potrzebne łaski w głoszeniu biskupiego orędzia: „Bóg jest Miłością”. Zachęcam do wzięcia udziału w uroczystościach, według własnych możliwości.

9) Serdecznie zapraszamy wszystkich chojnowian na ostatni, galowy koncert w tegorocznym Festiwalu Letnich Koncertów Organowych. Będzie to największy koncert z dotychczasowych edycji, na którym wystąpi orkiestra Wratislavia pod dyrekcją Piotra Tarcholika oraz Adam Tański za organami pochodzący z Warszawy- jeden z najbardziej cenionych organistów w Polsce, odnoszący wielkie sukcesy w Polsce i na świecie. Będziemy mogli usłyszeć wspólną grę orkiestry i organów między innymi największe utwory Haendla na organy i orkiestrę, suity orkiestrowe Purcella i Telemanna oraz mistrzowskich improwizacji organowych. Serdecznie zapraszamy już 26 września(niedziela) na godz. 19:00.