Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2019

1) Dziś Msze Święte Wielkanocne: 6.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na filiach o 9.00;

2) Jutro, w drugi dzień świąt Msze jak w każdą niedzielę z wyjątkiem mszy o godz. 16.00, której nie będzie. Ofiary w tym dniu przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski;

3) W nadchodzący czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą imieninową Proboszcza ks. Kanonika Marka Osmulskiego na godzinę 18:00.

4) W Oktawie Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych; jest to również III piątek miesiąca, stąd o godz. 17.30 rozpoczniemy comiesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu i Wieczór Chwały zakończony Apelem Jasnogórskim.

5) Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę na 19:00 do świątyni.

6) W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na odpust do Budziwojowa na godz. 13.00.; oraz na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia na godzinę 15:00 do naszej świątyni.

7) W imieniu wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Pani Dyrektor Beata Kornicka zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce artykułów szkolnych oraz środków czystości dla polskiej szkoły na Ukrainie w Mościskach. Akcja trwa do 23 kwietnia a chętnych do wsparcia Polaków mieszkających na kresach zachęcamy do przynoszenia darów na plebanię bądź wsparcia finansowego na zakup potrzebnego sprzętu dla tamtejszej szkoły.

8) Rodziców wraz z dziećmi komunijnymi zapraszamy na egzamin z księdzem Proboszczem. Egzaminy takie odbywać się będą w tym tygodniu 23-24-25-26-27.04.2019r. w sali parafialnej.

9) Parafia „małego kościoła” zaprasza dziewczęta i kobiety na 15 – kilometrową Pieszą Pielgrzymkę Miłosierdzia w intencji rodzin. Początek w najbliższą sobotę w „małym kościele” o godz. 12.00, zakończenie w Osłej. Istnieje możliwość powrotu autobusem, lista zapisu jest dostępna w naszej zakrystii;

10) 27.04.2019r w najbliższą sobotę zapraszamy rodziców dzieci komunijnych do odebrania poprawionych strojów o godzinie 9:00 na plebanii.

Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy jako Wasi duszpasterze życzyć Wam, aby przeżywane Święta pozwoliły doświadczyć obecności Chrystusa w codzienności życia. Chrystus zmartwychwstał i obiecał, że będzie z nami aż do skończenia świata. Niech Jego obecność rozświetla nasze życie, usuwa niepokoje, pozwala wychodzić z grobu grzechów i zniechęceń niech pomaga nam w życiu miłością oraz pokojem z drugim człowiekiem. Życzymy, aby Zmartwychwstały obdarzył nas wszystkich wszelkimi łaskami dla duszy i ciała, a zmarłych których wspominamy podczas Świąt, niech obdarzy światłem swojej wieczności. Błogosławionej Paschy Pana!

 

WIGILIA PASCHALNA

 

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim, którzy sprawili, że Uroczystości Wielkanocne w naszej parafii przebiegają w sposób piękny i uroczysty.

Za przygotowanie Ołtarza Adoracji oraz Bożego Grobu, za pomoc w ich tworzeniu dziękujemy następującym osobom: Państwu Joannie i Ireneuszowi Józefczukom, Pani Kindze Porczak, Panom Mirosławowi Wdowińskiemu i Bogusławowi Niemasikowi, Panu Stanisławowi Muszyńskiemu, Panu Kazimierzowi Dorożyńskiemu wraz z Małżonką, Pani Beacie Kerstens oraz „Rodzinie Ogrodowej śp. Bogumiła Grajnerta”.

Słowa podziękowania kierujemy ku Pani Zofii Kasprzak, która zadbała o piękny wystrój ołtarzy.

Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji. Dzięki tej ofiarności nasz kościół może wyglądać tak wspaniale.

Za oprawę muzyczną dziękujemy panu organiście Bogusławowi Niemasikowi oraz Scholi.

Za zdjęcia z Triduum Paschalnego, które są już dostępne na naszych stronach internetowych, pragniemy podziękować Panu Tadeuszowi Bijakowi oraz Filipowi Bijak.

Słowa podzięki kierujemy też do naszych ministrantów i lektorów, młodzieży oraz dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z Panią Olgą Niemasik.

Dziękujemy za zaangażowanie w liturgię Ministrantom, Lektorom, Dorosłym, Młodzieży szczególnie Drużynie Strzeleckiej.

Niech Bóg swoją łaską wynagrodzi wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Świętego Triduum Paschalnego.