Nasi duszpasterze


ks. kanonik Marek Osmulski – proboszcz i dziekan dekanatu Chojnów

urodzony  ks. proboszczw 1967 roku w Żarowie, wyświęcony w Legnicy 22 maja 1993 roku, wikariusz w Chojnowie i Jaworze, student KUL (doktorat z teologii duchowości), ojciec duchowny WSD w Legnicy, od czerwca 2011 proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Kanonik Honorowy Kapituły św. Jadwigi w Legnickim Polu.


     ks. Sławomir Borzych – wikariusz

urodzony w 1971 roku w Sępólnie Krajeńskim , wyświęcony w 08.06.2003 roku w Bydgoszczy, wikariusz w Puszczykowie, od września wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

ks. Damian Skrzypek – wikariusz

urodzony w 1985 roku w Bolesławcu, wyświęcony w Legnicy 22 maja 2010 roku, wikariusz w Ścinawie. Od lipca 2016 roku wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie


ornament-6-6

Kapłaństwo jest naprawdę czymś bardzo wielkim. Kapłan zrozumie siebie dobrze dopiero w niebie. Gdybyśmy rozumieli na ziemi, czym jest kapłaństwo, umarlibyśmy nie z przejęcia, lecz z miłości. (…) Kapłan nie jest jednak kapłanem sam dla siebie. Sam sobie nie może udzielić rozgrzeszenia. Nie może sam sobie udzielić żadnego sakramentu. Kapłan nie żyje dla siebie, żyje dla was. (…) Kiedy ktoś chce zniszczyć religię, najpierw atakuje kapłanów, gdyż tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma już ofiary Mszy Świętej, nie ma kultu Bożego. (…) Kapłaństwo jest umiłowaniem Serca Jezusa. Kiedy spotykacie kapłana, zawsze myślcie o Jezusie”

św. Jan Maria Vianney

vianney