Ogłoszenia Parafialne

 


I  NIEDZIELA ADWENTU

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.11.2022 r.

 

1) Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy NOWY ROK KOŚCIELNY i DUSZPASTERSKI pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, a także okres liturgiczny zwany ADWENTEM – czyli czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz pobożnego i radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów. Wzorem przeżywania Adwentu jest NIEPOKALANA, którą sławimy w naszych codziennych Roratach. Dziś na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki na wigilijny stół, które można zabrać do swojego domu. Tegoroczne ofiary złożone przy okazji otrzymanego opłatka będziemy chcieli przekazać na budowę konstrukcji bocznego ołtarza poświęconego Matce Boskiej Częstochowskiej – Czarnej Madonnie (Tzw. Ołtarz Ojczyźniany). Za złożone środki składamy serdeczne podziękowania. Wszystkich wiernych zapraszamy na rodzinne Msze Roratnie od poniedziałku do piątku o 6:30. W tym roku Roraty będziemy przeżywali pod hasłem ,,Z narodzeniem Jezusa było tak…”.

2) W tym tygodniu:

– w środę święto św. Andrzeja Apostoła, o 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorna Msza Święta w intencjach Nowenny.

– w pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w modlitwie: o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie zwłaszcza z naszej parafii. Pamiętajmy również o już powołanych prosząc o uświęcenie ich kapłańskiego życia.

– w I piątek miesiąca spowiedź dzieci i młodzieży od 16:30 o 17:00 obrzęd Komunii Świętej i spowiedź dorosłych do wieczornej Mszy Świętej.

– w I sobotę miesiąca wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Zapraszamy na Mszę o 7:00 połączoną z nabożeństwem 5 Pierwszych Sobót miesiąca. Odwiedziny chorych od 9:00.

3) Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy świętej o 12:00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym miesiącu przypada wieczysta Adoracja w naszej parafii 16 grudnia – w piątek. Prosimy aby Róże Różańcowe zaplanowały w ten dzień wspólnotową adorację od 7:30 do 17:00. Listy poszczególnych godzin adoracji dla Róż Różańcowych będą dostępne w zakrystii w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.

4) Wizyta kolędowa odbędzie się w tym roku przez zaproszenie, które można pobrać przy wyjściu ze świątyni i wypełnione złożyć do skrzyni przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego do IV niedzieli Adwentu włącznie. Dla pozostałych osób z naszej parafii odbywać się będą Msze święte w środy w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic.

5) Nauki przedślubne odbędą się w naszej parafii w soboty od 03.12 do 17.12.2022r.

6) Za tydzień młodzież z grupy Focolare będzie rozprowadzała świąteczne świece. Na stoisku przy wyjściu będzie można również odbierać poświęcone dziś opłatki na wigilijny stół.

7) Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje święte, które poprowadzi ks. Szymon Bajak z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę 4 grudnia o stałych porach, zaś od poniedziałku (5 grudnia) do środy (7 grudnia) włącznie będą sprawowane o 9:00 oraz o 18:00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi świętej oraz możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17:00 do wieczornej mszy świętej.

8) W zakrystii są do nabycia kalendarze na nowy rok, świąteczne kartki, świece wigilijne Caritas, małe 13 zł, duże 25 zł oraz lampiony w cenie 25 zł.

9) Burmistrz Chojnowa zaprasza na Jarmark Świąteczny 11 grudnia do Rynku na godz. 15:00.

10) Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 08:00 do 09:00 oraz od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, ,,Niedzieli”, ,,Gościa Niedzielnego”, ,,Małego Gościa” oraz ,,Stasia” dla najmłodszych dzieci.